Real Betis kontra Villarreal, wynik spotkania 2-3

Wczorajszy mecz pomiędzy Real Betis i Villarreal dostarczył kibicom piłki nożnej niezapomnianych emocji. Spotkanie, które odbyło się w ramach 28. kolejki La Liga na Estadio Benito Villamarín, zakończyło się zwycięstwem Villarreal 3-2. Pomimo prowadzenia Real Betis 2-1 na przerwie, to goście zdołali odwrócić losy pojedynku i wywalczyć cenne trzy punkty. Czy gospodarze będą w stanie odbić się po tej porażce? Odpowiedź poznamy w kolejnych spotkaniach ligowych.

La Liga: Real Betis vs Villarreal - Relacja z Meczu

Wczorajszy wieczór na Estadio Benito Villamarín w Sewilli obfitował w emocje, gdy tamtejszy Real Betis podejmował Villarreal w ramach 28. kolejki La Liga. Sędzią głównym spotkania był Alejandro Hernandez z Hiszpanii. Zarówno gospodarze, jak i goście, stawiali wysoko poprzeczkę, a wynik końcowy 2-3 na korzyść Villarreal potwierdził, że kibice mieli okazję śledzić mecz pełen zwrotów akcji.

Spotkanie rozpoczęło się dynamicznie, a już w 30. minucie G. Rodríguez zapisał się na listę strzelców, dając prowadzenie Realowi Betis. William Carvalho zanotował asystę przy tej bramce. Mimo straty, Villarreal odpowiedział w 40. minucie za sprawą Álexa Baeny, który wyrównał wynik. Blask doświadczenia pojawił się na boisku w końcówce pierwszej połowy - Willian José trafia do siatki na 2-1 dla gospodarzy po asyście Pablo Fornalsa.

Po przerwie goście zaczęli nacierać i już w 48. minucie S. Papastathopoulos doprowadził do remisu 2-2. W 67. minucie to Villarreal wyszedł na prowadzenie - A. Sørloth skutecznie wykorzystał dogodną sytuację i ustalił wynik na 2-3 na korzyść gości.

Mecz nie obył się bez kartek, a sędzia ukarał zawodników obu drużyn. Żółte kartki otrzymali m.in. Bertrand Traoré i Alberto Moreno z Villarreal oraz Chimy Ávila oraz Johnny z Realu Betis. W 70. minucie dwie żółte kartki dla Chimy Ávili skończyły się czerwoną kartką, co zdecydowanie osłabiło gospodarzy. W tej samej minucie również zawodnik gości, Alberto Moreno, zmuszony był opuścić boisko po drugiej żółtej kartce.

W rezultacie Villarreal odniósł ważne zwycięstwo na wyjeździe, pokonując Real Betis 2-3. Następne spotkania zapowiadają się równie emocjonująco dla obu drużyn, a kibice mogą czekać na kolejne zmagania na szczeblu ligowym i międzynarodowym.