Mecz Villarreal vs Atletico Madrid na stadionie Estadio de la Cerámica: 1-2

W ostatnim spotkaniu 30. kolejki hiszpańskiej La Liga drużyna Villarreal podejmowała u siebie Atletico Madrid. Mecz, który odbył się 7 dni temu na Estadio de la Cerámica, zakończył się zwycięstwem gości 2-1. Atletico objęło prowadzenie tuż przed przerwą i pomimo starań gospodarzy utrzymało się przy nim do ostatniego gwizdka sędziego. Zawodnicy obu ekip zaprezentowali wysoki poziom futbolu, dostarczając kibicom wiele emocji i niezwykłych chwil na boisku.

Raport z Meczu: Villarreal - Atletico Madrid

W sobotni wieczór na Estadio de la Cerámica odbyło się emocjonujące starcie pomiędzy drużynami Villarreal i Atletico Madrid w ramach 30. kolejki La Liga.

Gospodarze rozpoczęli mecz z determinacją, ale to Atletico objęło prowadzenie już w 9. minucie, gdy A. Witsel skutecznie wykorzystał podanie Rodrigo Riquelme i pokonał bramkarza Villarreal. Atmosfera na stadionie była gorąca, a kibice nie szczędzili wsparcia swoim ulubieńcom.

Po pierwszej połowie wynik wskazywał na minimalne prowadzenie Gości, którzy kontrolowali przebieg gry. Jednak tuż po wznowieniu gry, w 50. minucie, to Villarreal doprowadził do wyrównania za sprawą A. Sørlotha, który skutecznie wykorzystał sytuację podbramkową po asyście Gerarda Moreno.

Mecz wyrósł na prawdziwą walkę o zwycięstwo, a emocje sięgały zenitu w końcówce. To jednak Atletico Madrid wyszło zwycięsko z tego starcia, gdy w 87. minucie Saúl strzałem zza pola karnego pokonał bramkarza Villarreal, dając swojej drużynie prowadzenie 1-2, które utrzymało się do ostatniego gwizdka.

Gospodarze próbowali odrobić straty, ale mimo zaangażowania nie udało im się zmienić rezultatu. Ostatecznie Atletico zdobyło trzy punkty, powiększając swoją przewagę w tabeli ligowej.

Spotkanie nie obyło się bez kartek, a sędzia Mario Melero musiał kilkukrotnie interweniować. Łącznie pięć żółtych kartek zostało pokazanych zawodnikom Villarreal, a trzy piłkarzom Atletico Madrid. Czerwone kartki nie zostały jednak użyte w tym starciu.

Następne mecze zapowiadają się interesująco dla obu zespołów. Villarreal zmierzy się z Athletic Club, Almeria i Rayo Vallecano, natomiast Atletico Madrid czeka starcie z Borussia Dortmund oraz Girona, a następnie kolejne spotkanie z Borussia Dortmund. Kibice już nie mogą się doczekać kolejnych emocji na boisku!