Mecz Las Palmas kontra Villarreal na stadionie Estadio de Gran Canaria: 3-0

W dniu 13 stycznia 2024 roku na Estadio de Gran Canaria odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Las Palmas i Villarreal. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy z wynikiem 3-0, po prowadzeniu 1-0 na przerwę. Mecz ten odbył się w ramach 20. kolejki La Liga.

Rozpoczęcie dominacji drużyny gospodarzy

Dzisiejszy mecz na Estadio de Gran Canaria przyniósł wiele emocji. Las Palmas podejmowało Villarreal w ramach 20. kolejki La Liga, a atmosfera na stadionie była niesamowita. Sędzią głównym spotkania był Javier Iglesias Villanueva. Już w 8. minucie gry Kirian Rodríguez zdobył bramkę dla gospodarzy, dając im prowadzenie 1-0 po świetnej asyście Alberto Moleiro.

Ponadczasowa gra Las Palmas

W drugiej połowie Las Palmas kontynuowało swoją dominację, czego efektem była bramka strzelona przez Juana Herzoga w 51. minucie. Sandro Ramírez zanotował asystę przy tym trafieniu. Kirian Rodríguez ponownie wyrósł na bohatera, zdobywając swoją drugą bramkę w 63. minucie, po zagraniu Javiego Muñoza. Zespół gospodarzy prezentował doskonałą skuteczność, wykorzystując stworzone sytuacje, co zaowocowało wynikiem 3-0.

Spotkanie nie obyło się bez kontrowersji, a sędzia musiał ukarać kilku zawodników żółtymi kartkami. Javier Muñoz, Alex Suárez, Juanma Herzog i Sergi Cardona z Las Palmas otrzymali upomnienia, podobnie jak Adrià Altimira, Alejandro Baena i Eric Bailly z Villarreal.

Mimo napiętej atmosfery na boisku, nie doszło do czerwonych kartek. Ostatecznie Las Palmas zdominowało to spotkanie, zasługując na trzy punkty. Kibice nie mogą się doczekać kolejnych meczów swojej drużyny, która już niedługo zmierzy się z Rayo Vallecano, Vikingiem oraz Realem Madryt. Z kolei Villarreal czeka rywalizacja z Mallorcą, Barceloną i Cadiz.