Spotkanie Barcelona vs Villarreal zakończone wynikiem 3-5

Wczorajszy mecz pomiędzy drużynami Barcelona i Villarreal w ramach 22. kolejki La Liga dostarczył wielu emocji i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Spotkanie, które odbyło się na Estadi Olímpic Lluís Companys, zakończyło się wynikiem 3-5 na korzyść Villarreal. Po pierwszej połowie gry goście prowadzili 0-1, jednak druga połowa okazała się niezwykle widowiskowa, z pięcioma bramkami zdobytymi przez Villarreal.

Relacja z meczu Barcelona - Villarreal

Dramatyczne zakończenie meczu na Estadi Olímpic Lluís Companys! Gospodarze musieli uznać wyższość gości z Villarreal, przegrywając 3-5 po pełnym emocji widowisku w ramach 22. kolejki La Liga.

Spotkanie rozpoczęło się od dynamicznego tempa, z obiema drużynami szukającymi okazji do zdobycia bramki. W 41. minucie to jednak Villarreal wyszedł na prowadzenie po trafieniu Gerarda Moreno, który wykorzystał asystę A. Sørlotha.

W drugiej połowie emocje sięgnęły zenitu. W 54. minucie Ilias Akhomach podwyższył prowadzenie dla Villarreal, ale Barcelona odpowiedziała szybko za sprawą Roberta Lewandowskiego, który zdobył bramkę po asyście İ. Gündoğana. Ten sam zawodnik wpisał się na listę strzelców w 60. minucie, wyrównując wynik na 2-2. Chwilę później na boisku pojawił się E. Bailly, który zdobył bramkę dającą prowadzenie Barcelonie.

Wydawało się, że gospodarze zdołali odwrócić losy spotkania, ale Villarreal nie zamierzał się poddawać. Gonçalo Guedes wyrównał w 84. minucie, a A. Sørloth poprowadził gości do prowadzenia strzelając bramkę na 3-4 w doliczonym czasie gry. Na koniec jeszcze jedna bramka dla Villarreal, tym razem autorstwa José Luis Morales, ustaliła wynik meczu na 3-5.

Spotkanie nie obyło się bez kartek - żółte kartki otrzymali Oriol Romeu, Robert Lewandowski i Ronald Araújo z Barcelony oraz Alejandro Baena, Eric Bailly, Yerson Mosquera oraz Jorge Cuenca z Villarreal. Czerwonych kartek nie padło.

Choć Barcelona musiała uznać wyższość rywali, nadchodzące mecze dają jej szansę na odwrócenie przebiegu rozgrywek. Następne pojedynki dla Barcelony to spotkania z Osasuną, Alaves i Granada CF. Z kolei Villarreal zmierzy się z Cadiz oraz Alaves.