Spotkanie Villarreal kontra Athletic Club zakończone wynikiem 2-3 na stadionie Estadio de la Cerámica

W emocjonującym meczu La Liga, drużyny Villarreal i Athletic Club spotkały się na Estadio de la Cerámica. Mecz od pierwszego gwizdka sędziego obfitował w akcję i emocje, które utrzymywały się do ostatniego gwizdka. Ostatecznie to goście wygrali z wynikiem 3-2, ale już na przerwę schodzili z komfortową przewagą 3-0 dla Athletic Club. Sędzią tego spotkania był Guillermo Cuadra Fernandez z Hiszpanii.

Mecz pomiędzy drużynami Villarreal i Athletic Club

W dniu 5 listopada 2023 roku na Estadio de la Cerámica odbył się mecz pomiędzy drużynami Villarreal i Athletic Club, w ramach 12 kolejki La Liga. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-3, a wynik na przerwę to 0-3.

Sprawozdanie z meczu

Rozgrywka rozpoczęła się dynamicznie, już w 2. minucie Ruíz de Galarreta z Athletic Club otworzył wynik, wykorzystując świetną asystę od Nico Williams. Mimo starań drużyny gospodarzy, goście zdołali podwyższyć prowadzenie w 22. minucie za sprawą Nico Williamsa, który ponownie pokazał swoją klasę, otrzymując asystę od Oihana Sanceta. Sytuacja dla Villarreal stawała się coraz bardziej trudna, gdy I. Williams zdobył trzeciego gola dla Athletic Club w 30. minucie, z asystą od Oihana Sanceta. Drugą połowę Villarreal rozpoczął desperackimi próbami odrobienia strat. Gerard Moreno w 86. minucie zdołał zdobyć pierwszego gola dla swojej drużyny, po asyście od É. Capoue, dodając tym samym energii do gry Villarreal. Krótko po tym to A. Sørloth zdobył kolejnego gola dla gospodarzy w 87. minucie, z asystą od Moreno, jednakże mimo zaciętej walki, nie udało im się wywieźć z tego spotkania zwycięstwa. Warto zauważyć, że spotkanie było bardzo intensywne, co zaowocowało żółtymi kartkami dla obu drużyn. Matteo Gabbia, Raúl Albiol, Aïssa Mandi i Kiko Femenía z Villarreal, oraz Nico Williams, Óscar de Marcos i Dani García z Athletic Club, zostali ukarani za swoją grę. Mecz sędziował Guillermo Cuadra Fernandez, który skutecznie zarządzał spotkaniem, zapewniając uczciwą rywalizację. Po tym meczu Villarreal czekają kolejno spotkania z Maccabi Haifa, Atletico Madrid oraz Osasuna, natomiast Athletic Club zmierzy się z Celta Vigo, Girona oraz Rayo Vallecano.