Na stadionie Abanca-Balaídos odbyło się spotkanie Celta Vigo - Villarreal: 3-2

W meczu 34. kolejki hiszpańskiej La Liga drużyna Celta Vigo podejmowała na własnym stadionie zespół Villarreal. Spotkanie, które odbyło się w Abanca-Balaídos, zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 3-2. Mimo że wynik na przerwę wskazywał na minimalne prowadzenie Celtów 2-1, emocje sięgały zenitu do ostatnich minut pojedynku.

Relacja z meczu piłki nożnej pomiędzy Celtą Vigo a Villarrealem

W meczu 34. kolejki La Ligi drużyna Celta Vigo podejmowała u siebie zespół Villarreal na stadionie Abanca-Balaídos. Sędzią głównym spotkania był Cesar Soto Grado z Hiszpanii. Emocje sięgały zenitu, a kibice wypełnili trybuny, gotowi na widowisko pełne goli i zwrotów akcji.

Alberto Moreno dał szybko prowadzenie gościom w 12. minucie, asystując Daniemu Parejo. Jednak gospodarze szybko odpowiedzieli, kiedy to w 22. minucie Iago Aspas skutecznie wykorzystał okazję, wyrównując wynik. Na prowadzenie Celta Vigo wyszła w 39. minucie za sprawą J. Stranda Larsena, który wykorzystał podanie od Damiána Rodrígueza.

Druga połowa rozpoczęła się dynamicznie, a w 65. minucie Gonçalo Guedes doprowadził do remisu, asystując A. Sørlothowi. Mecz stał się coraz bardziej zacięty, a emocje sięgały zenitu. W końcowej fazie spotkania, w 82. minucie, T. Douvikas zdobył bramkę na wagę zwycięstwa dla Celtы Vigo, asystując Iago Aspasowi, który tym samym zapisał się na listę strzelców po raz drugi w tym meczu.

Spotkanie nie obyło się bez kartek, a żółte kartki otrzymali zawodnicy obu drużyn. W barwach Celtы Vigo zostali ukarani: Javier Manquillo, Damián Rodríguez, Williot Swedberg i Anastasios Douvikas. Natomiast w drużynie Villarreal żółtą kartkę obejrzał tylko Santi Comesaña, który ostatecznie został ukarany także czerwoną kartką już w 17. minucie.

Po zaciętym spotkaniu, Celtа Vigo triumfowała nad Villarrealem z wynikiem 3-2. Zwycięska bramka zdobyta przez Douvikasa w 82. minucie sprawiła, że kibice gospodarzy oszaleli ze szczęścia. Następne wyzwania czekają obie drużyny, które zmierzą się kolejno z Atletico Madryt, Athletic Bilbao, Granadą CF (dla Celtы Vigo) oraz Sevillą, Gironą, Realem Madryt (dla Villarrealu).